Een tijdje geleden kwam ik Hans van Leeuwen tegen op een feestje ter ere van René de Graaf zijn 50ste verjaardag. Hans van Leeuwen heeft samen met Rob Reutel in 1977 Radio City opgericht. En we weten allemaal waar dat toe geleid heeft! Daar zijn we de nestor van de Haagse Radio natuurlijk dankbaar voor!
Op dat leuke feestje beloofde ik Hans een opname van een oud programma van hem.
Dit is inmiddels een historis
ch stukje Live Radio waarin alle deejays van het City team uit 1979 te horen zijn, alsmede een flink aantal vrienden en (ex) vriendinnen van het team. De opname is nog van prima kwaliteit als je beseft dat het cassettebandje inmiddels 30 jaar heeft doorstaan. In deze echte Stad Gouwe Ouwe gaan we terug naar de zomer van 1979, de Radio City Zomerstop staat voor de deur. Het team vertrekt gezamenlijk naar een camping in Italië om daar de zomer te vieren. Dit City live programma heeft een zielig Veronica-achtig tintje door de wekker die op de achtergrond lekker de tijd wegtikt , tot overmaat van ramp word die ook nog eens omgestoten door één van de deejays! Een stukje radio van vóór Radio Stad Den Haag! Radio City… een ode aan de pioniers van de Haagse Radio en in het bijzonder aan Hans van Leeuwen!!
Luister via deze link naar de Radio City Zomerstop LIVE uit 1979!!























Ik ben begonnen met luisteren naar Radio City voordat het overvloeide naar Stad Den Haag. De ontvangst in Maassluis was niet zo best maar met gebrekkige radio ontvanger kennis deed ik mijn best. Ik zat vaak met een koperdraadje in mijn hand die aan de antenne van mijn radio geknoopt was. Wat ik me uit die tijd ook nog herinner is op zaterdag tomaten plukken en dan de radio in de kas stiekem op City zetten zodat we lekker naar disco konden luisteren tijdens het plukken. Dat viel niet altijd in goede aarde bij Westlandse collega’s. Die waren toen nog helemaal in muziek van de Rolling Stones en Status Quo en dergelijke. Dat was dus lang voordat het Italo virus door het Westland ging.
Heerlijke tijd!
Mooi verhaal Herman. Zie je wel dat als je gaat graven dat er nog wat boven kmot drijven.
Wanneer komen de uitspattingen van de RSDH boys aan bod ?
BTW… wel balen dat er niets van het Radio Eldorado tijdperk over is.
Iemand ???
@ Pat bedankt voor je reactie! Leuk dat jij ook zo je persoonlijke herinneringen hebt aan de voorloper van Radio Stad Den Haag en…
tot snel weer een keer Bosche Bollen man!
@ RonS we moeten uiteraard Radio Eldorado niet vergeten. En voor de blog met de uitspattingen van RSDH deejays wilde ik jou eigenlijk interviewen.
Da’s goed Herman. Ik zo’n flauw vermoeden dat Spanje, de Tikibad avonturen en VOORAL het broodje shoarma eten bij Jaffa wel voorbij zullen komen. Voor mensen met een zwakke maag. Dit laatste thema is geheel op eigen risico !
Altijd weer geweldig om terug te horen…wat een drama! En……Ja hoor, La Montanara, blijkbaar dus duh afsluiter van City en dus Stad. En wat een beschaafde stem toch he van Rob
Ik zal ook snel, nu mijn prive roerige tijden wat achter de rug zijn, weer wat Uit de Oude Doosch doen